niedziela, 8 listopada 2020

Co z bezdomnymi?

 Wysłałem wczoraj do KPRM wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.) proszę o udostępnienie informacji w następującym zakresie: w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii chciałem zapytać o sytuację związaną z działalnością schronisk dla osób bezdomnych. Czy działają inaczej w związku z publikacją wyżej wspomnianego rozporządzenia?

W rozporządzeniu rady ministrów z dnia 6 listopada 2020 nie ma żadnych informacji o działalności schronisk dla bezdomnych. Jak podaje Rzeczpospolita:

Zgodnie z nowymi przepisami do  29 listopada 2020 r. prowadzenie usług hotelarskich będzie mocno ograniczone. Chodzi nie tylko o hotele, ale wszystkie obiekty oferujące krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych. A więc np. także schroniska turystyczne czy apartamenty oferowane na krótkoterminowy najem w serwisach bookingowych.

Wśród wyjątkowych sytuacji są wymieniani ludzie wyjeżdżający służbowo, zawodnicy sportowi, oraz osoby wykonujące zawód medyczny i opiekunowie. Gazeta Prawna podaje, że sytuacja w schroniskach jest krytyczna, ludzie będą przychodzić tam tylko po to, by umierać, a w budynkach nie ma nawet izolatoriów. Rząd przygotował się bardzo świetnie.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Umierać na co? Bo chyba nie na wirusa, który istnieje tylko w mediach?

Anonimowy pisze...

Tylko w mediach? Zdejmij foliowa czapeczke. Wylacz filmy z zoltymi napisami, wlacz myslenie.

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.