środa, 15 maja 2024

Bezpłciowa polityka

Przez pierwsze tygodnie nowy rząd dawał nadzieję na jakiekolwiek znaczące zmiany. Tymczasem ze strachu o utratę poparcia wśród ludzi, którzy na obecną koalicję i tak nie zagłosowali robi się fikołki. Ludzie oburzeni męczeniem koni w drodze na Morskie Oko? Minister z PL2050 zapowiada rozwiązania hybrydowe - konie dalej będą, ale tylko dla ozdoby. Sama pani minister jest chyba na tym stanowisku dla ozdoby. Zakopane leży w okręgu nowosądeckim - tam gdzie poparcie dla obecnego rządu jest najmniejsze w całym kraju, ale strach przed wściekłością górali robi swoje. Przeczytałem świetny komentarz do tych słów, traktujący o tym, że gdyby w Polsce trwało niewolnictwo, to PL2050 rozwiązałaby to tak, że ono dalej by trwało, ale niewolnicy mieliby zagwarantowane ciepłe posiłki i tylko 12 godzin pracy dziennie. 
Dopłaty do kredytów były szeroko krytykowane, ale i tak siłą je przepychano, a główna twarz tego problemu po półrocznym powrocie do kraju, znowu zamierza uciec do Brukseli. 

Może zatem w kwestii świeckości państwa coś się uda zmienić? Miało nie być lekcji religii w szkołach, a dostaniemy BYĆ MOŻE ograniczenie do jednej lekcji tygodniowo po konsultacjach z episkopatem.
Rząd nawet nie planuje zaprzestać oddawania nieodpłatnie Kościołowi działek! MSWIA oficjalnie to potwierdziło w interpelacji (źródło). Mało tego! Kościół składał zażalenia do wojewody dolnośląskiego o niewydanie 3000 hektarów działek i trwają w tej chwili postępowania (źródło). Bezpłatne rozdawanie tychże działek nadal trwa - w latach 2021-2023 skarb państwa przekazał kilkaset hektarów działek rolnych.

Brak komentarzy: